Кіотський протокол
Наша компанія бере участь у партнерських програмах, пов’язаних з розробкою і впровадженням технологій, заснованих на принципах екологічної безпеки, енергетичної та економічної незалежності з використання світового досвіду.
Кіотський протокол – міжнародний документ, який зобов’язує держави скоротити викиди парникових газів. Протокол був прийнятий в Кіото в грудні 1997 р на додаток до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.
Перший період здійснення протоколу почався 1 січня 2008 і тривав до 31 грудня 2012 року, після чого, як очікується, буде розроблено нову угоду.
Згідно з Кіотським протоколом, обмеженню та скороченню підлягають викиди 6 типів газів: CO2, CH4, гидрофторугльоводороди, перфторугльоводороди, N2O, SF6.
Кіотський протокол ратифікований 181 країною.
Різні держави визначили для себе різні кількісні зобов’язання щодо скорочення викидів:
- Країни ЄС – на 8%
- Країни Прибалтики та Східної Європи – на 8%
- Канада і Японія – на 6%
- Україна і Росія зобов’язалися зберегти викиди на рівні 1990 р.
- Ісландії та Австралії дозволили підняти рівень викидів на 10% і 8% відповідно.
- США підписали, але відмовилися ратифікувати протокол.
- Країни, що розвиваються, включаючи Китай та Індію, зобов’язань на себе не брали.
Кіотський протокол також передбачає певні механізми гнучкості:
- Торгівлю квотами, при якій держави або окремі господарюючі суб’єкти на його території можуть продавати або купувати квоти на викиди газів;
- Проекти спільного впровадження, що виконуються на території однієї з розвинених країн за рахунок інвестицій іншої країни;
- Механізми чистого розвитку – проекти, що виконуються на території однієї з країн, що розвиваються за рахунок інвестицій однієї з розвинених країн.
Кіотський протокол в Україні
Ратифікувавши Кіотський протокол у лютому 2004 р, Україна отримала можливість реалізувати невикористані нею квоти по викидах газів на суму до 2,5 млрд дол. Після економічного спаду 1990-х рр. викиди газів в Україні є істотно меншими від виділених квот.