Маркетинг

Здатність передбачити реакцію ринку, споживача і конкурента – це витоки розвитку бізнесу. Маркетинг – процес завоювання Клієнтів і перемоги в ринках. «Apercon» збільшує капіталізацію компаній, відпрацьовуючи якісні перспективні маркетингові рішення.

Інтенсивні темпи розвитку суспільства і технологій сьогодні вимагають нових, більш динамічних рішень в галузі продажів і збуту, для забезпечення більш високої рентабельності діяльності підприємств.

Сьогодні, невід’ємними складовими будь-якого бізнес-процесу є робота з аналітикою, прогнозування продажів і діяльності конкурентів, стратегічне планування і виявлення сильних сторін підприємства для зміцнення ринкових позицій. Те, що раніше називалося розширенням ринків збуту і не мало чіткого визначення в інструментаріях, сьогодні має чітку назву – Маркетинг.

маркетинг-аперкон

Маркетинг – живий процес, комплекс заходів та інструментів, які покликані збільшити частку підприємства на ринку і озброїти топ-менеджерів новими можливостями. Це управління виробничо-збутовою діяльністю підприємства, яке засноване на комплексному аналізі ринку. Маркетинг включає в себе ціноутворення, товарну політику, прогнозування та вивчення попиту, рекламну діяльність, зв’язки з громадськістю, організацію внутрішньофірмової культури. Без комплексу цих заходів сьогодні неможливо уявити виробництво, дистрибуцію, послуги, продажі, – будь-яку іншу діяльність, завдання якої – приносити прибуток.

Найчастіше, маркетинг має кілька складових – це аналітика і прогнозування; стратегічний маркетинг; брендинг; реклама і зв’язки з громадськістю.

  • Розробка та оптимізація стратегії розвитку підприємства,
  • Стратегічний і операційний маркетинг,
  • Ринковий і конкурентний аналіз,
  • Побудова ефективних служб збуту і маркетингу,
  • Просування товарів і канали реалізації.

  • Створення і виведення на ринок продукту / товару / послуги;
  • Стратегія управління брендом
  • Просування бренду та оцінка його ефективності в ринку.


  • Створення рекламних кампаній та заходів;
  • Впровадження рекламних стратегій і реалізація заходів реклами;
  • Створення і управління комунікаційною політикою підприємства .

Інтернет-маркетинг дозволяє нам використовувати всі можливі види реклами в мережі з метою залучення максимальної кількості зацікавлених у ваших товарах або послугах споживачів і отримання ними максимальної інформації. 


Спеціаліст або аутсорсинг?

Останнім часом, питання підбору і введення в штат фахівця з маркетингу став особливо актуальним для багатьох підприємств великого та середнього бізнесу. Питання не просто актуальний, а в тому числі трендовий.

Діяльність фахівця з маркетингу має досить складну функціональну структуру, а середній рівень заробітної плати кваліфікованого фахівця в цьому ринку – від 500 до 1200 $ в місяць. Реалізація цієї функції на підприємстві пов’язана з безперервним вдосконаленням в професії і придбанням нових компетенцій, з огляду на те, що ринок, маючи органічну структуру, постійно розвивається. До витрат підприємства, крім заробітної плати, варто віднести компенсаційний пакет (мобільний зв’язок, страховка, оплата амортизації та ПММ), витрати по створенню та утриманню робочого місця, витрати на аналітичні довідки, дослідження. Неоціненними, в грошовому еквіваленті, є тимчасові витрати на підбір фахівця, його адаптацію, навчання, постановку і коригування завдань, операційне управління процесом і додаткові витрати на доопрацювання впроваджуваного проекту. Найбільші національні виробничі та дистрибуційні підприємства, чисельність яких перевищує 2000 осіб, для реалізації стратегічних завдань та досягнення бажаних результатів / показників в продажах і поведінці в ринку, мають власні відділи маркетингу і реклами, штатом до 10-15 чоловік

Саме тому, провідні європейські та міжнародні компанії, вже давно виводять маркетингову активність на аутсорсинг, просто кажучи, – залучаючи для вирішення цих завдань професіоналів, тим самим, зберігаючи кошти і отримуючи більш якісний результат.

Аутсорсинг необхідний на стадіях:

  • розвитку підприємств (створенні нового продукту, бренду, торгової марки);
  • появи нових проектів;
  • розширення організаційної структури;
  • виведення нових напрямків і старт-апі;
  • великому обсязі другорядних бізнес-процесів на підприємствах середнього та великого бізнесу;
  • впровадженні нових бізнес-процесів;
  • проведенні заходів кризис-менеджменту.

Виведення на аутсорсинг маркетингу, як і будь-якого іншого необхідного процесу, економить час і бюджети, забезпечуючи бізнесу прогнозоване, контрольоване і системний розвиток.